Czy przeniesienie autorskich praw majątkowych wymaga jakiejś szczególnej formy?

14.11.2012

Zgodnie z art. 53 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych umowa o przeniesienie autorskich praw majątkowych wymaga zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności. Niedochowanie formy pisemnej przy umowie przenoszącej autorskie prawa majątkowe powoduje bezwzględną nieważność tej czynności (umowy). Spełnienie świadczenia przewidzianego taką umową ma wówczas charakter świadczenia nienależnego (art. 410 § 2 Kodeksu cywilnego) z wszystkimi skutkami przewidzianymi dla takich świadczeń w Kodeksie cywilnym.

Kategorie:

autorskie prawo

Masz pytania?

Skontakuj się

03.03.2022

Jakie korzyści podatkowe według Polskiego Ładu daje przekształcenie jednoosobowej działalności w spółkę z o. o

23.12.2021

Jaka czynność może być wykonana na podstawie zwolnionej ze składki zdrowotnej umowy o dzieło?

04.11.2020

Czy będzie podlegała podatkowi dochodowemu od osób fizycznych sprzedaż nieruchomości przed upływem 5 lat od dnia zwrotnego przeniesienia własności nieruchomości ?

Więcej aktualności